Saturday, 9 February 2013

What is at the moment in my cosmetic bag ???

What is at the moment in my cosmetic bag ???

On the pictures you usually see mě wearing big bags there is a son for it :) i am used to carry sooo many things with me I would never in million years fit that in a small clutch bag but thats another story:) within my bag I always carry my cosmetic bag so I have decided to share with you what I carry on there :)) usually I take out with me essentials as mascaras, powder, concealer etc.
There are two pieces I have had for ageees it's loreal Paris concealer called le correcteur perfect match and my Dallas blusher by benefit - I can't believe how long they last - it was a great investment. Also I never forget to take eyeliner. These days I have to also carry products called ViCKS by Procter and Gamble as i a winter flu,lol.

Na fotkách mě vetsinou vidíte a velkými taškami a mám k tomu duvod proc vetsinou nosím velké tašky :)) jsem zvykla s sebou neustale tahat kvanta věci, ktere by se prostě nevešly do malé tašky ani náhodou:D ale to je jina story. V mých kabelkach nesmí nikdy chybět ma kosmetická taška. Rozhodla jsem se s Vami podělit o poklady, které jsou v ni ukryty:) obvykle v ni nosím jen to nejdůležitější jako řasenky-Clinique a Max Factor, pudr - clinique,korektor - LOREAL atd. Naleznete tam take dva kousky, ktere tam mám už strašnou dobu - a tím je tvářenka Dallas od benefitu a korektor od loreal paris, ktery se nazývá le correcteur perfekt match - úžasné produkty, ktere snad nikdy nedojdou. Nikdy take nezapomenu na oční linky - nyní mám od znacky Clinique. A novinkou v me kosmeticke tasce za posledních pár dni jsou produkty znacky VICKS od procter and Gamble - zimní nachlazení došlo i ke mě :DD

What is at the moment in my cosmetic bag ???