Sunday, 24 February 2013

Last night ... / včera večer ...

Last night ... / včera večer ...

I know girls how difficult it is sometimes to pick the right evening outfit. You are standing in fromt of the wardrobe and you cant find the right the combination.We have a hard work girls don't we ? Lol. when it comes to guys they just take on pair of jeans and top and they are done. I do wish sometimes it could be that easy. :)
Last night we went to the local pub Where our friend was performing. He is a very good singer and we had a good times. I have chosen pair of jeans with a blouse, black jacket and amazing wedges - soooo comfy:)

Holky vím, jak těžké je to někdy vybrat si ten správný outfit. Stojíte před skříni a ne a ne přijít na tu správnou kombinaci. Máme to holt těžké holky,co?:) Kluci na sebe hodí jen jeansy a nejaky top a hotovo. Take bych si občas přála, aby jsme to měli tak jednoduché :)
Včera večer jsme šli do místního baru, kde vystupoval náš kamarád. Musím uznat, že je opravdu úžasný zpěvák a byl to hezky večer. Na tuto příležitost jsem si vzala jeansy, bluzu, černou bundu a boty na kliniku, které jsou neuvěřitelně pohodlné:))


Last night ... / včera večer ...