Thursday, 17 January 2013

France - 4th day - Monaco

France - 4th day - Monaco

Včera jsme absolvovali výlet do monaka. Po predeslich zkušenostech s autobusy ( trva strašně dlouho, než se někam dostanete) jsme volili cestu vlakem :) zpáteční jízdenka pro jednoho stojí kolem 7 eur, což není zas tak špatná cena:) cesta vlakem byla uzasna, jelikoz jede podél pobřeží a mate take šanci vidět překrásné pobřeží a průzračné moře a v Monaku jste během 30 minut z nice. Nádraží je přehledné, moderni a na ulici s vyveze výtah, který je přímo v pasáži letiště.pravdou je, že jakmile vyjdete na ulici, nevíte kam jít, jelikož není nikde značené, kde je centrum:) zeptali jsme se pár mistinich lidi, kteří nás tam nakonec navedli:) monacky přístav je absolutně úžasný a je přeplněný jak jinak, než luxusními jachtami.podél moře naleznete mnoho kaváren a restauraci. V průvodci jsem se docetla, že restaurace jsou drahé, ale ceny jsou úplně stejne jako v nice, například za pizzu 13€ to samé platíme v Anglii (bohužel, v přepočtu na česke peníze to drahé je:((( ).
Zavítali jsme do starého města na hrad, který je absolutně uzasny!!!architektura, položení hradu - nic lepšího jsem v zivote neviděla!byla jsem ohromená jako jsem nebyla ještě žádným městem před tím a že mám nacestovano opravdu hodně. :) z hradu mate výhled na cele Monako, který si vyfotite očima, vám uz nikdy nikdo nevezme.ve stare časti naleznete také úžasnou zahradu s překrásným výhledem na moře a na čast Monaka.
Samozřejmě jsme také navštívili vyhlášené kasin Monte Carlo,ale bohužel jsme nevyhrali:DD no přece jen se říká neštěstí ve hře, štěstí v lásce:))) souhlasíte ?:))

Yesterday we Went on the trop to Monte Carlo. After previous experiences with buses (they stop everywhere so it takes ages when you get somewhere) we have decided to travel by the train:) return ticket for one person costs 7€ so it's not that bad :) the trip bz the train was amazing as you go along the beaches and the view a spectacular !! And also you are in Monaco within half an hour. Isn't that great ?:)the train station is very modern and you will find the way out very easily the only problem is that as soon as you reach the street you don't know where to go ,lol. We had to ask few people to guid us but in the end we ached the famous harbor whe all the restaurants and cafes are located.before I came I got a travel guide about south of France and there we saying that monaco is vey expensive and the food is ridiculously overpriced but the truth is that the prices are the same as in nice or Cannes. For pizza you pay 13€ so the prices a the same as in the uk.
The most amazing part of the trip was the old part of the Macao with the castle. Absolutely amazing I was blown away. By the castle there is amazing garden with all those colorful flowers, amazing trees from all around the world and amazing view. I have traveled many places but Monaco was so far the best and I would ally recommend everyone to go there and visit this part of world.
In the end of our trip we visited the famous casino Monte Carlo. We didn't win but there is a saying there is a luck in love if there is not a luck in the game. Don't you agree ?:))
France - 4th day - Monaco