Wednesday, 17 July 2013

Shoes the man hate the most

Shoes the man hate the most

Couple of days ago I have read very interesting article about what type of shoes man hate the most. I was quite surprised to be honest at some of their picks. I have decided after reading that article that I am going to investigate myself as I was wondering if it is really a true! I have asked my male friends of course I didn't tell them anything about the article I have just thrown a very simple question : what shoes don't you like women to wear ? And ??! The article was right so what shoes are a no no no ?

Před pár dny jsem četla článek o botách, které muzzi na ženách nesnášejí.Musím se přiznat, že jsme byla velice překvapená u pár typů bot. Abych si potvrdila pravdivost článku, rozhodla jsem se zeptat se pár mých kamarádů ! Neřekla jsem jim nic o článku, pouze jsem se zeptala : jaké boty nemáš na holkách rád ? A ???!!! Ten článek byl pravdivý, takže jaké boty jsou prostě velké Ne Ne Ne ?

Na prvním místě jsou známe boty Crocs - upřímně řečeno ani se nedivím !!! Toto je vrchol nevkusu:)
On the first place are famouse shoes called crocs - to be honest I am not surprised !!! This is just a big No:)


Tak toto nechápu! Proč muži nemají radi uggsy? Co chtějí , aby jsme nosili v zimě, žabky??!! - to asi také ne, protože ty se jim podle studie také nelíbí !! Takže teď už se v tom nějak ztrácím .
This one I just don't get ! Why don't they like uggs ? What they want us to wear in winter ???!! Flip flops - maybe not as they are not popular by man either ! I am just getting a bit confused here:)Jak již bylo řečeno, žabky také neuspěly a proto jsou na třetím místě:(
As been already said flip flops didn't succeeded either they are n the thir place :(


Proč boty na klínu?!! Ty jsou jedny z mých nejoblíbenějších !!
Why wedges? !!! They are one of my favorites !!
So girls - what do you think about this???
Tak holky - co si o tom myslíte ???

Shoes the man hate the most