Tuesday, 2 July 2013

Bags with a statement

Bags with a statement

A bag is undoubtly an essential item to finish off every look. I personally have to wear my bags where ever I go I would feel that something would be missing :) above all I wear all my necessarities with me, phone, make up, diary, pens etc. obviously for evening I wear only makeup, phone and cards because in to my mini clutches you would not be able to fit more,lol.
Sometimes designers can create amazing bags and I have just picked for you few unusual once that I absolutely fallen in love with! Which one is your favourite ?

Kabelka neodmyslitelně dotváří každy outfit a musím jí mít na sobě kamkoliv jdu, kdybych ji neměla tak by to prostě nebylo ono :) hlavně bych neměla kam dát všechny mé věci jako make-up, telefon, diář, propsiky atd. Samozřejmě k večerním outfitům volím menší kabelky a netahám s sebou tolik věci pouze make-up, telefon a platební karty víc by se tam asi nevešlo :D
Občas se návrháři na designech kabelek vyřádí a dnes jsem pro vás vybrala právě pár neobvyklých do kterých jsem se zamilovala!! Jakou by jste si vybraly vy holky?

Charlotte Olympia

Sophia Webster
Moschino chep&chic

Moschino cheap&chic

Sophia Webster

Lulu Guiness

Bags with a statement