Saturday, 7 October 2017

Masky / face masks

Masky / face masksZdravím :-) 

Stejně tak jako se zajímám o nejnovější kosmetické trendy, tak se zajímám i o péči o pleť - což dává smysl, pokud chci, aby líčení na mém obličeji hezky vypadalo, měla bych se starat o to co je pod ním. Už několikrát jsem ve svých článcích zmiňovala důležitost čištění pleti atd. Dnes bych vám rada řekla něco o pleťových maskách. Je to vůbec něco co potřebujeme používat v naší pleťové rutině ? Fungují ? Nebo je to jen hezky zabalená věc, která z nás tahá peníze ?

K maskám neodmyslitelně patří relax, sklenička vína, svíčky, relaxační muzika a x minut klidu a pohody. Žena poté vypadá jako znovuzrozená. Tak takhle je to vyobrazeno v mnoha amerických filmech :-) my si ale řekneme realitu. 

Při výběru masky by jsme vždy měli koukat na to, co maska obsahuje, pro jaký typ pleti je a v neposlední řadě, co od ní očekáváme. 

Zastoupení látek v maskách 

Chceme se zbavit ucpaných pórů a odumřelé pokožky ? 
Potom by měla maska obsahovat různé typy exfoliantů jako je například kyselina glykolová.

Chceme sjednotit barvu pokožky ? 
Pokud je vaše odpověď ano, tak hledejte ve složení masky kyselinu hyaluronovu. 

Chceme oddálit stárnutí ? 
Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu, tím se stává jednou ze super ingrediencí  pro to, aby pleť rychle nezestárla. (Vitamin C také redukuje pigmentaci a tvorbu novych pigmentových skvrn) 

Chcete pleť projasnit ? 
Pokud maska obsahuje kyselinu glykolovou nebo  galactoarabinan, tak jste našli to pravé pro vás. 

Látky jako kyselina hyaluronová nebo glykolová, vitamin C atd. neřeší pouze jeden problém pleti, ale vždy více. V masce pravděpodobně nenalezneme všechny tyto složky najednou, ale alespoň je z těchto "super" složek by měla byt zastoupena (tedy alespoň v mém případě ).

Co je Butylen glycol ? 
Pokud se kouknete na složení jakékoliv masky, tak pravděpodobně objevíte jednu složku, která je vždy zastoupena a to je butylen glycol.
Jedná se o důležitou látku, která pomáhá k přenosu prospěšných látek obsažených v masce do pokožky!!! Dalším velkým plusem této látky je, že zjemňuje a vyhlazuje pokožku. 
Doporučuji tedy vždy zkontrolovat ingredience a koukat po butylen glykolu.

Různé typy mask,  pro různé typy pletí

Proč máme na trhu tolik typů mask, že nevíme kterou dříve ? Je to tím, že každá je určena pro jiný typ pleti a jak jsem zmínila výše, řeší jiné problémy.

Jílové masky 
Jsou super pro mastnou pokožku, jelikož jíl ma tu schopnost vysušit a pleť zmatnit. 
Pure clay purity mask od L'Oréal 279,- Kč 
Green clay mask od Sephory 170,- kč 

Bahenní masky 
Pro všechny typy pleti. Mrkněte tedy na složení a na to, co maska udělá s vaší pletí. 

Supermud clearing treatment GLAMGLOW 1450,-Kč
Irish Moor mud PETER THOMAS ROTH cca 1270,- Kč 

Textilní pleťové masky
Tyto masky jsou velkým hitem v poslední době, dělá je snad každá značka. Tyto masky zakoupíte jak pro mastnou pleť, tak pro normální, suchou i smíšenou. Výsledkem bude hydratovaná a zdravě vypadající pleť. 
Největší výhodou pro mě při používání těchto masek je, že není po nich nepořádek, nasadíte na obličej, počkate cca 15 minut, sundáte a vyhodíte. Nemusíte pleť omývat a zbytek produktu co vám zůstal po sundani na pokožce necháte jednoduše vpít. 


Travelmate od when cca 150,- Kč 
Pumpkin 24k gold mask - Too Cool For School 160,- Kč 
Clear skin lover - Dr. Jart+ 290,- Kč 
Face masks od Sephory 160,- Kč 

Odlupovací masky 
Určitě jste viděli na internetu kolovat video, kde holky/i kluci na sobě mají černou masku a hodně trpí, když jí pak sundavají dolů :-) tato maska je super pro lidi, kteří mají černé tečky na nose a kteří chtějí dokonale vyčistit pleť - což se týká nejspíš každého z nás, kdo netouží po čisté pleti bez teček, ale zmíněná maska, která byla ve videu, je extrém proto vám doporučuji podobné masky, u kterých nebudete při sundavání tolik trpět. Gravity mud - GLAMGLOW 1450.-
Purifying mask - first aid beauty cca 660,- Kč 
Boscia cca 770,- Kč 

Kdy masku nanášet ? 
Masku  nanášíme vždy na vyčištěnou pleť. Já osobně se nejdříve odlíčím odličovacími ubrousky, poté pleť umyji částicím gelem a vodou a jako poslední krok použiji ještě exfoliátor, teprve pak mám pocit připravené pleti a cítím, že maska může snáz proniknout do kůže. 

Závěrem bych podotkla, že masky jsou dalším krokem v péči o pleť, je důležité aby jste při koupi zvážili, co maska obsahuje, pro jakou pleť je maska vyrobena a zda vám její konzistence není nepříjemná. 
Berte tento článek jako průvodce džungli masek, budu doufat, že právě vám pomůže vybrat tu pravou. 


Budu se těšit u dalšího článku. Olí

English:
------------------------------------------------------------------

Hello ladies, 

You know that I am interested in all new cosmetic trends but also in skincare - which make sense, if I want the makeup to look good on my face then I should take care of my skin, right ? I have mentioned on several occasions the importance of taking care of your skin. Today I would like to tell you more about face masks. 
Are face masks something we should be using in your skincare routine ? Do they work ? Or is it just a nicely packed product and the companies want only our money ? 

As you often see in films when a women applies a mask it is time for a relaxation with glass of wine, candles, relaxation music and couple of minutes of peace and calm. And then the women skin looks like a newborns. But that's just film :-) we will be focusing more on the reality. 

When choosing the right mask we should always look on what the mask consists of, for which type of skin is it and we should answer ourselves a question of what we expect from the mask. 

What to search for in masks ? 

Do we want to get rid off clogged pores and dead skin cells ? 
Then the mask should contain some kind of exfoliant for example glycolic acid. 

Do we want to unite the skin color ? 
If your answer is yes then look for hyaluronic acid. 

Do we want to slow down the aging of skin ? 
Vitamin C is the right ingredients for slowing down the process of aging.  

Ingredients such as hyaluronic acid or glycolic acid, vitamin c do not cure only one skin condition but much more. You will not probably find all those super ingredients in one mask but one of the should always be there (for my skin for sure )..

What is Butylen glycol ?
If you look at the ingredients of any mask you will probably find one ingredient that is repeating - it is butylen glycol. 
It is an important ingredient which helps to get the nutrition from the mask into your skin !!!! 
Another great benefit is that butylen glycol makes the skin softer and improves the condition of the skin. 
So I do recommend that you always check if the mask you have chosen has BG in. 

Different masks,  for different skin types 
Why do we have so many different types of masks that make it for us harder which one to choose ? The reason is simple, Evers mask type is for different skin type and they do cure different skin issue. 

Clay masks 
Are great for oily skin as clay has the power to make the skin drier and to matifye the skin.  
Pure clay purity mask od L'Oréal €13
Green clay mask od Sephory $7 

Mud masks 
For all skin types. So look on the ingredients and what the mask promises to do. 

Irish Moor mud PETER THOMAS ROTH $58
Supermud clearing treatment GLAMGLOW $69

Textile face masks 
These masks have been a huge hit recently you can find those masks across all the brands. You can buy those mask for all skin types. After applying those masks the skin should be hydrated and healthy looking. 
A great thing about those masks is that they are not messy, you take it out from the packaging, put it on for 15 minutes, take it off after and then throw it away. You don't have to wash the skin the excess serum from the masks you just let to sink in to your skin and done. Travelmate od when $7
Pumpkin 24k gold mask - Too Cool For School $8
Clear skin lover - Dr. Jart+ $12
Face masks od Sephory  £6 

Peeling masks 
You have probably seen a video on the internet where Girls And Also boys have this black face mask on And they really suffer by taking it off :-) this mask can be great for people with black dots on skin or they really want to get rid off all the impurities on their face - which I think that all of us want:-)  this extreme black  mask wouldn't be probably for someone with sensitive skin it can cause more damage than use.
If you are not that hardcore to try this black mask than i have other masks for you to try without so much suffering :) 
Gravity mud - GLAMGLOW $69
Purifying mask - first aid beauty $30
Boscia $34 

When to apply mask ?
Always make sure that you applying the mask on cleaned skin. Me personally I remove makeup with cleaning wipes and then I also clean my face with water and cleansing gel, last step I do exfoliate - now I do have the feeling that my skin is prepared for a mask. 

To conclude today's article I would like to say that masks are another step in taking care of your skin it is important that you look on the ingredients of each mask and for which skin type is the mask and if you personally like the consistency.
Take this article as a guide in the jungle of masks I hope that it will help you to choose the right one. 

If you would like to follow my on my facebook I will be more than happy, link is below ➡️➡️➡️


I will be looking forward to welcome you here by my next article. Oli 

Masky / face masks