Friday, 30 August 2013

Back to the childhood

Back to the childhood

Yesterday we have visited Legoland as I have never been to and it was my dream to visit !!! And It was amaaaazing!!! I felt like I am back in the childhood and it felt good! I didn't expect legoland being soooo big we have spent there more than 5 hours and it felt like we need 5 hours more! It is really unbelievable what people can do just from Lego I would never be able to do that I was so rubbish with Lego when I was a kid, lol. My overall skills with building kits is very bad, lol.
Legoland in Windsor is divided into theme parts and  I really liked a part called miniland and Zoo - have a look on pictures :)

Jelikož jsme nikdy nebyli v Legolandu a byl to můj sen se tam jet podivat, tak jsme se tam včera rozjeli. A bylo to úžasnýýýýýýý!!! Vrátila jsem se zpátky do dětských let, alespoň na pár hodin !! Musím říct, ze jsem neočekávala, že bude tak veliký. Strávili jsme tam více, než 5 hodin a klidně bych tam byla ještě dalších 5. Je neuveřitelné, co lidská ruka dokáže vytvořit z Lega. Jako malá jsem měla hory Lega, ale byla jsem pěkné nemehlo. Celkově má zručnost je na bodu mrazu :D 
Legoland ve Windsor je rozdělen do tematických časti a mě se strašně líbily především dvě z nich Miniland a zoo - mrkněte na fotky:)
I was wearing/ na sobě jsem měla:
Jeans - Top Shop
Top - Zara
Shoes/boty - New Look
Sunnies/sluneční brýle - Moschino
Necklace/řetízek - Miss Selfridge

Back to the childhood