Saturday, 3 May 2014

Open your Bonbon

Open your Bonbon

I have a good tip on your next perfume purchase ladies. Do You like sweet perfumes ? In cute packaging ? If your answer is yes definetly go to check the new fragrance from Viktor&Rolf called Bonbon already the name is sweet isnt it ? I have taken part the other day a trainings where i found out more about this amazing fragrance and i am Happy to Share it with You. 
This perfume was named after Viktors and Rolfs last fashion show which was cute and extravagant as usual check this show out here:Fashion show
Back to the fragrance, the main ingrediences that You will smell in the perfume are caramel, jasmín, orange, peaches - yummy mixture right ?:)
In the middle east You can buy it now in Bloomingdales and in few weeks also in Sephora, Harvey Nichols and other stores. 
Retail prices:
30 ml - £50 / not available in the middle east
50 ml - £68 / around 470 AED
90 ml - £94 / around 590 AED 

Mám pro vás super tip pokud si právě chcete pořídit nový parfém. Máte rady sladké parfémy ? Roztomilá balení parfému ? Pokud ano, tak určitě stáhněte po nové vůni od Viktor&Rolf, která se jmenuje bonbon, název už je sám o sobě sladký. Před pár dny jsem se zúčastnila školení, kde jsem měla šanci se dozvědět vice o této vůni a těší mě, že se s vámi mohu podělit o mé postřehy. 
Tento nový parfém mimo jiné inspiroval poslední módní show Viktor&Rolf, která byla mixem roztomilosti a extravagance. Na show se můžete podívat zde: Fashion show
Ale zpět k vůni, hlavními přísadami jsou karamel, jasmín, pomeranč, broskev - už jen tohle složení je k sežrání :) 
Na blízkém východě se dá parfém sehnat momentálně jen v Bloomingdales během par týdnů jej bude možné zakoupit také v Sephoře, Harvey Nichols a dalších řetězcích. 
Ceny parfému: 
30 ml - cca 1500 Kč
50 ml - cca 1680 Kč
90 ml - cca 2820 KčOpen your Bonbon