Saturday, 8 June 2013

Bird of paradise Dior

Bird of paradise Dior

Kosmetiku dior všichni dobře známe. S touto značkou vždy docílíte krásného výsledku. Snad neexistuje ani jeden produkt, na který bych si postěžovala právě naopak. Závislost na této značce zacala při koupi prvního lesku na rty, kdo je zkusil tak ví o čem mluvím:)))) jsou voňavé a nelepi. Parkrat do roka dior vychází s limitovanou edicí, toto jaro/leto nebylo výjimkou. Kolekce se jmenuje bird od paradise a je hodně o barvách, které k létu a jaru neodmyslitelně patří.
Z kolekce bird od paradise jsem zakoupila limitované edice dua laků na nehty. Odstíny jsou úžasné, lak pěkně drží (po nanesení Top coatu) a nemusíte nanášet x vrstev bohatě stačí jedna/dvě.

We all are aware of Dior cosmetics. With this brand you will for sure get the best look possible. There is no product from this brand I would complain about I can only give good comments. I became addicted to this brand after I bought my first lip gloss, who tried them you know what I am talking about :))) they smell lovely and they are not sticky.
Couple of times in year Dior comes up with limited editions this spring/summer was not exception. The collection is called bird of paradise and it is all about colours that are definettly connected with summer and spring.
From the bird of paradise collection I got both nail vanish sets. The shades are perfect, nail vanish stays on (after putting on the top coat) and you don't have to be putting lots of layers one or two will do.





Bird of paradise Dior